Posiadamy w sprzedaży 2  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 19 zł do 25 zł. W przygotowaniu znajduje się również 1  egzemplarz z 1 innej płyty tego artysty (oznaczony ikoną tarczy zegara ).
W profilu takiej płyty możesz wysłać do nas zapytanie o dostępność przygotowywanego egzemplarza.

Dyskografia:2Albumy:2
Współtwórca:1Single:0
Pojawia się:1Kompilacje:2

WinyleCDKasety
040

W sumie 4 egzemplarze
Ceny: od 12 zł do 25 zł
 • Data / miejsce założenia
  1974 w Chiddington, Anglia
 • Aktywny przez
  48 lat
 • Lata aktywności
  1970 - 2010

Profil artysty

 1 minuta czytania

The Stranglers to angielski zespół rockowy, który zrodził się ze sceny punk rocka. Z 23 singlami i 17 albumami w Top 40 list przebojów jest jednym z najdłużej istniejących i "stale odnoszących sukcesy" zespołów, które powstały na brytyjskiej scenie punk rockowej.

Utworzony jako Guildford Stranglers 11 września 1974 roku w Guildford, Surrey, pierwotnie zbudował swą popularność w połowie lat 70-tych. Podczas gdy ich agresywna, bezkompromisowa postawa była identyfikowana przez media z pojawiającą się brytyjską sceną punk rocka, ich idiosynkratyczne podejście rzadko podążało za jakimkolwiek pojedynczym gatunkiem muzycznym, a grupa kontynuowała odkrywanie różnych stylów muzycznych, od new wave, art rocka i rocka gotyckiego, poprzez wyrafinowany pop lat 80.

Odnieśli duży sukces dzięki singlowi "Golden Brown" z 1982 roku. Inne ich przeboje to "No More Heroes", "Peaches", "Always the Sun" i "Skin Deep" oraz hit Top 40 z 2003 roku "Big Thing Coming", który był postrzegany jako powrót do dawnej formy.

Wczesne brzmienie Stranglers było napędzane przez melodyczny bas Jean-Jacques'a Burnela, ale także nadało rozgłos klawiszom Dave'a Greenfielda. Ich wczesna muzyka charakteryzowała się również rosnącymi wokalami i czasem mizantropicznymi tekstami zarówno Burnela, jak i Hugh Cornwella. Z upływem lat ich twórczość stawała się coraz bardziej wyrafinowana. Podsumowując ich wkład w muzykę popularną, krytyk Dave Thompson napisał później: "Od źle wychowanych gburów do dostarczycieli najwyższych popowych przysmaków, grupa była odpowiedzialna za muzykę, która mogła być brzydka i może surowa - ale nigdy, przenigdy nie była nudna".

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini