Posiadamy w sprzedaży 4  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 25 zł do 29 zł.

Dyskografia:4Albumy:5
Współtwórca:1Single:0
Pojawia się:0Kompilacje:0

WinyleCDKasety
041

W sumie 5 egzemplarzy
Ceny: od 15 zł do 29 zł
 • Data / miejsce założenia
  1979 w Londyn, Anglia, Wielka Brytania
 • Aktywny przez
  43 lat
 • Lata aktywności
  1970 - 2010

Profil artysty

 2 minuty czytania

The The to angielski zespół post-punkowy. Działają w różnych formach od 1979 roku, a jedynym stałym członkiem zespołu jest wokalista/pisarz piosenek Matt Johnson. Grupa osiągnęła uznanie krytyki i sukces komercyjny w Wielkiej Brytanii, z piętnastoma singlami na liście przebojów (siedem z nich znalazło się w Top 40), a ich najbardziej udany album, Infected (1986), spędził 30 tygodni na liście przebojów. Potem pojawiły się albumy w Top 10 Mind Bomb (1989) i Dusk (1993).

Johnson stworzył pierwsze wcielenie The The z klawiszowcem Keithem Lawsem i po zagraniu swojego debiutanckiego koncertu otwierającego koncert Scritti Politti, grupa wydała swój pierwszy singiel "Controversial Subject" w wytwórni 4AD w 1980 roku. Rok później zobowiązania kontraktowe zmusiły Johnsona do wydania albumu Burning Blue Soul pod własnym nazwiskiem. W tym samym roku zagrał również jako gitarzysta z zespołem The Gadgets, a The The dostarczył utwór na potrzeby kompilacji Some Bizzare Album.

W 1982 roku The The - wówczas w zasadzie solowy projekt Johnsona, wspierany przez rotację muzyków - nagrał płytę The Pornography of Despair, której niezadowolony z wyników Johnson zdecydował się nie wydać. Singiel z 1983 roku nagrany z Zeke Manyiką z Orange Juice, "This Is the Day", stał się centralnym punktem właściwego debiutu The The, albumu Soul Mining, będącej wycieczką w taneczny pop.

Choroba odsunęła Johnsona na bok przez większość następnego roku, a The The nie wrócił aż do 1986 roku wraz z wydaniem Infected, eklektycznego komentarza na temat stanu Wielkiej Brytanii we współczesnym świecie. Nagrany z udziałem takich talentów jak Neneh Cherry, Anne Dudley z Art of Noise i Roli Mosimann z Swans, Infected towarzyszył również ambitny teledysk do albumu.

Kiedy w 1989 roku The The powrócił z Mind Bomb, ponownie stał się prawdziwym zespołem, gdyż do Johnsona dołączył były gitarzysta The SmithsJohnny Marr, a także basista James Eller i były perkusista ABCDave Palmer. Ten sam skład pozostał w 1993 roku, ale album Hanky Panky z 1995 roku wyznaczył kolejny nowy kierunek, kiedy do Johnsona dołączył gitarzysta Eric Schermerhorn, klawiszowiec D.C. Collard, grający na harmonijce Jim Fitting i perkusista Brian MacLeod. Pierwszy z serii okazjonalnych albumów upamiętniających pracę legendarnych wykonawców, Hanky Panky był kolekcją coverów uhonorowujących muzykę Hanka Williamsa. Ostatni album NakedSelf pojawił się w 1999 roku. W latach 2010 - 2015 The The zajmował się również tworzeniem muzyki filmowej.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini