Posiadamy w sprzedaży 2  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 49 zł do 79 zł.

Dyskografia:2Albumy:1
Współtwórca:0Single:0
Pojawia się:0Kompilacje:1

WinyleCDKasety
020

W sumie 2 egzemplarze
Ceny: od 49 zł do 79 zł
 • Data / miejsce założenia
  1981 w Szwecja
 • Aktywny przez
  40 lat
 • Lata aktywności
  1980 - 2000

Profil artysty

 1 minuta czytania

Twice a Man to szwedzka grupa muzyki elektronicznej z Gothenburgu, składająca się z Dana Söderqvista i Karla Gaslebena (ur. Ingemar Ljungström). Dan i Karl spotkali się w Göteborgu na początku lat siedemdziesiątych, kiedy to grali w grupach Älgarnas Trädgård i Anna Själv Tredje. Duet powstał w 1978 roku jako Cosmic Overdose.

Po zmianie nazwy na obecny w 1981 roku, Twice a Man wydali swój pierwszy album, Music for Girls, w 1982 roku. Grupa konsekwentnie używa syntezatorów i efektów elektronicznych do tworzenia teatralnych i nastrojowych pejzaży dźwiękowych, a od 1984 roku rozpoczęła pracę z samplerami. Grupa współpracowała z wieloma muzykami, głównie z Jockem Söderqvistem i wydała wiele albumów. Napisali również muzykę dla teatru (w tym kilka utworów dla Królewskiego Teatru Dramatycznego w Sztokholmie), telewizji, filmu i radia. Grupa jest najbardziej znana poza granicami swojego kraju z komponowania ścieżki dźwiękowej do gry komputerowej Kula World.

Na początku lat 90-tych, Twice a Man stworzył projekt poboczny zatytułowany The Butterfly Effect. Później kontynuowali jako Twice a Man, ale w ciągu dekady zmniejszyli produkcję albumów studyjnych i trasy koncertowe, by skoncentrować się na pracy opartej na projektach, często we współpracy z teatrem, artystami wizualnymi lub firmami.

Grupa wydała swój najnowszy album, Icicles, w kwietniu 2010 roku. Ich jedno z ostatnich dzieł to 50 minutowe CD z muzyką ambientową, Costume Area, które zostało wydane w tym samym czasie co otwarcie wystawy Charlesa Koroly'ego w muzeum Dansmuseet w Sztokholmie, dla którego zapewnili muzykę i projektowanie dźwięku.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini