Posiadamy w sprzedaży 2  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie 29 zł.

Dyskografia:2Albumy:2
Współtwórca:0Single:0
Pojawia się:0Kompilacje:0

WinyleCDKasety
002

W sumie 2 egzemplarze
Ceny: od 29 zł
 • Data / miejsce założenia
  1989 w Brooklyn, Nowy Jork, Stany Zjednoczone
 • Rozpadł
  2010 (po 21 latach)
 • Lata aktywności
  1980 - 2010

Profil artysty

 1 minuta czytania

Type O Negative był gotycko/doom metalowym zespołem z Brooklynu w Nowym Jorku. Ich liryczny nacisk na motywy romansu, depresji i śmierci zaowocował przydomkiem "The Drab Four" (w hołdzie pseudonimowi "Fab Four" Beatlesów). Zespół zdobył Platynową Płytę w 1993 roku z Bloody Kisses i Złotą w 1996 roku z October Rust i zbudował potężną rzeszę fanów w ciągu całej kariery, na którą składa się siedem albumów studyjnych, dwie kompilacje "Best Of" i koncertowe DVD.

Utwory Type O Negative pojawiły się w wielu filmach, m.in. "Blood and Fire (Out of the Ashes Remix)" na ścieżce dźwiękowej do filmu Mortal Kombat z 1995 roku, "Love You to Death" w Bride of Chucky, "Everyone I Love Is Dead" w Faust: Love Of The Damned, "(Were) Electrocute" w Freddy vs. Jason oraz "Summer Breeze" w I Know What You Did Last Summer.

14 kwietnia 2010 roku zmarł główny wokalista, basista i główny autor tekstów Peter Steele, podobno z powodu niewydolności serca wywołanej tętniakiem aorty. Członkowie Kenny Hickey i Johnny Kelly stwierdzili w wywiadzie z francuskim magazynem muzycznym Rock Hard, że zespół nie będzie kontynuował działalności.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini