Posiadamy w sprzedaży 4  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 4 zł do 9 zł.

Dyskografia:4Albumy:1
Współtwórca:0Single:2
Pojawia się:2Kompilacje:3

WinyleCDKasety
060

W sumie 6 egzemplarzy
Ceny: od 4 zł do 19 zł
 • Data / miejsce założenia
  1982 w Clydebank, Scotland, United Kingdom
 • Aktywny przez
  40 lat
 • Lata aktywności
  1980 - 2010

Profil artysty

 2 minuty czytania

Wet Wet Wet to szkocki soft rockowy zespół, który powstał w 1982 roku. Niektóre źródła datują moment powstania grupy na 1986 rok oraz zaczerpnięcie nazwy z utworu "Gettin' Havin' & Holdin'" formacji Scritti Politti. Graeme Clark w marcu 1987 roku stwierdził jednak, że w tym czasie istniały zespoły z dwuwyrazowymi nazwami, tj. Duran Duran, czy Talk Talk. Oni zaś chcieli lekko zdezorientować publiczność i dodali jeszcze trzeci wyraz. Nazwa po części też oddawała specyficzny klimat miejsca, z którego pochodzą: "A my patrzyliśmy na zewnątrz i widzieliśmy padający deszcz. Wydawało się to całkiem odpowiednie dla Glasgow". Zespół stworzył wiele przebojów z list przebojów w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Skład zespołu to Marti Pellow (główny wokal), Tommy Cunningham (perkusja, wokal), Graeme Clark (bas, wokal) i Neil Mitchell (klawisze, wokal). Piąty, nieoficjalny członek, Graeme Duffin (gitara główna, wokal), jest z nimi od 1983 roku. Zespół został uznany za najlepszego brytyjskiego debiutanta podczas Brit Awards w 1988 roku.

Są najbardziej znani ze swojego covera z 1994 roku, hitu "Love Is All Around" z lat sześćdziesiątych grupy Troggs, który został użyty na ścieżce dźwiękowej do filmu Four Weddings and a Funeral (pol. Cztery wesela i pogrzeb). Utwór był ogromnym międzynarodowym sukcesem, który spędził piętnaście tygodni na brytyjskich listach przebojów. Tydzień przed tym, jak mógł zrównać rekord najdłużej przebywającego brytyjskiego singla numer jeden, posiadanego przez Bryana Adamsa "(Everything I Do) I Do It for You", spadł na drugą lokatę.

Zespół wydał 6 albumów studyjnych, ostatni w 2007 roku, po dziesięcioletniej przerwie w latach 1997 - 2007. Po rozpadzie w 1999 roku, w 2004 roku zreformowali się, wydając nowy materiał i grając koncerty. W lipcu 2017 roku ogłoszono, że Marti Pellow opuszcza zespół, by skoncentrować się na pracy solowej. Kevin Simm został nowym wokalistą we wrześniu 2018 roku. Okres największej popularności grupy przypada na lata 1988–1996.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini