Pet Shop Boys - Disco (Kompilacja, 1986): oprawa graficzna przedniej okładki
Dyskografia
Zmień płytę na kolejną w dyskografii artysty
Discography (The Complete Singles Collection) [1991]
KompilacjaStudyjny17 listopada 1986
  • w latach 1985 - 1986
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 19.00 zł  oraz w magazynie znajduje się  1  egzemplarz  w przygotowaniu do sprzedania

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Disco jest pierwszym remiksowym albumem angielskiego elektronicznego duetu Pet Shop Boys, wydanym 17 listopada 1986 roku przez Parlophone Records w Wielkiej Brytanii i EMI America Records w Stanach Zjednoczonych. Disco składa się z remiksów utworów z debiutanckiego albumu zespołu Please oraz stron B promujących go singli: “In the Night” oraz wydanego tylko we Włoszech “Paninaro”, który ukazał w listopadzie 1986 roku. Wielu fanów synthpopu z lat 80. postrzega miksy na tym albumie jako jedne z najlepszych przykładów rozszerzonego mixu tanecznego (Extended Dance Mix), a ten album zawiera remiksy autorstwa Arthura Bakera, Shepa Pettibone i Pet Shop Boys.

Pet Shop Boys wydawał później kolejne albumy remiksowe Disco 2, Disco 3 i Disco 4, chociaż koncepcje tych kompilacji znacznie odbiegają od oryginalnego albumu Disco: Disco 2 to nieprzerwana mega-mieszanka remiksów tanecznych, Disco 3 to mieszanka remiksów i nowych utworów, a Disco 4 to wyłącznie utwory zremiksowane przez Pet Shop Boys, głównie innych artystów.

Na okładce widnieje Chris Lowe, którego zdjęcie jest kadrem z teledysku promocyjnego "Paninaro", który wyreżyserował sam zespół Pet Shop Boys.

Choć nie są one wymienione jako takie na tym wydawnictwie, wersje pojawiające się tym albumie są znane lub zostały wcześniej wydane:

  • 1) "In The Night (Extended Mix)" - wcześniej niepublikowany, prawdopodobnie przeznaczony do zamieszczenia na singlu "Opportunities (Let's Make Lots Of Money) (Dance Mix)"
  • 2) "Suburbia (The Full Horror) "- standardowa wersja 12"
  • 3) "Opportunities (Let's Make Lots Of Money) (Versión Latina)" - z singla "Opportunities (Let’s Make Lots Of Money)"
  • 4) "Paninaro (Italian Remix)" - z singla "Paninaro (The Pet Shop Boys Mix)"
  • 5) "Love Comes Quickly (Shep Pettibone Mastermix)" - z amerykańskiego singla 12" "Love Comes Quickly"
Utwór 6 ("West End Girls") jest remiksową wersją ekskluzywną dla tego albumu. Jest to w zasadzie wersja Shep Pettibone Mastermix, ale z wprowadzeniem zaczerpniętym z "West End Dub" i rozszerzonym wyciszeniem.

Sam koniec utworu "Opportunities" ma drobną różnicę w stosunku do oryginalnego 12" wydawnictwa: na tym albumie nagranie nagle przechodzi w mono, a następujący akord jest wyraźnie słyszalny i się wycisza, podczas gdy na 12" pozostaje w stereo, a końcowy akord jest bardzo słaby i szybko zanika.

Zobacz również

Pet Shop Boys - Nightlife
Nightlife
Album, 1999
Pet Shop Boys - Heart
Heart
Singiel, 1988
  2 od 19.00 zł  Kup teraz
Pet Shop Boys - Was It Worth It?
Was It Worth It?
Singiel, 1991
  1 za 12.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Pet Shop Boys - Disco1986
CD, Wielka Brytania i Europa
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Parlophone
CDP 7 46450 2
Pet Shop Boys - Disco
CD, Repress, Europa
Parlophone
CDP 7 46450 2
Pet Shop Boys - Disco
CD, Repress, Wielka Brytania i Europa
  1 w przygotowaniu Zobacz
Parlophone
CDP 7 46450 2