Depeche Mode - It's Called A Heart (Singiel, 1985): oprawa graficzna przedniej okładki
Shake The Disease [1985]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Stripped [1986]
SingielStudyjny16 września 1985
  • w lipcu 1985 roku
  • - Genetic Studios (Berkshire, Wielka Brytania)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

"It's Called a Heart" to czternasty brytyjski singiel Depeche Mode, wydany 16 września 1985 roku przez wytwórnię Mute. Został zarejestrowany w lipcu tego roku w Genetic Studios w Anglii i wyprodukowany przez zespół oraz Daniela Millera. Autorem kompozycji jest Martin Gore, zaś aranżacją zajął się Alan Wilder. Piosenka osiągnęła tylko #18 miejsce na brytyjskiej liście UK Singles Chart, ale dotarła aż do #2 pozycji w Danii. Nagranie to zostało dołączone jako jeden z dwóch nowych utworów na składance The Singles 81→85 w tym samym roku, wraz z "Shake the Disease". Amerykańska wersja tej kompilacji, zatytułowana Catching Up With Depeche Mode, zawierała również B-side, "Fly on the Windscreen".

Historia

Martin Gore i Alan Wilder często byli cytowani jako twierdzący, że "It's Called a Heart" jest ich najmniej lubianym singlem nagranym przez Depeche Mode i nie jest również szczególnie darzony miłością przez wielu fanów. Z filmu dokumentalnego dołączonego do zremasterowanego wydania albumu Black Celebration[1] wynika, że zespół chciał wydać "Fly on the Windscreen" jako singiel, ale wytwórnia Mute Records zrezygnowała z tego pomysłu, ponieważ piosenka zaczynała się od słowa "śmierć". Jednakże tak zwana wersja "Final" utworu została umieszczona na Black Celebration, który ukazał się w następnym roku.

Wydania

Singiel "It's Called A Heart" został oryginalnie wydany w 1985 roku na winylu w formacie 7" i 12" oraz na kasecie magnetofonowej. Niektóre edycje siedmiocalowe zawierały plakat zespołu. Dostępna była także edycja na czerwonym winylu.

Nie ma limitowanej edycji w wersji L12 Bong tak jak m większość innych singli Depeche Mode. Zamiast tego istniała D12 Bong, podwójna 12", która zawierała zarówno standardowe miksy i remiks 12".

Na płycie kompaktowej singiel ukazał się po raz pierwszy w 1988 roku we Francji (Virgin, Mute ‎#30303). Dwa lata później został na tym formacie wznowiony, a w 1991 ukazał się ponownie na CD w ramach serii DM Singles.

Teledysk

Wideoklip został wyreżyserowany przez Petera Care'a i nakręcony na miejscu, na polach kukurydzy w Berkshire. Jest to ostatni teledysk, który przedstawia Dave'a Gahana z blond włosami, po czym powrócił do swojego naturalnego, ciemnego koloru.

Odbiór krytyczny

Ned Raggett z serwisu AllMusic uznał ten utwór za jeden z ich najmniej udanych z tego okresu. Krytyk stwierdził: Najsłabszy singiel zespołu z lat 80-tych, "It's Called a Heart", to rutynowy Depeche Mode pod wieloma względami. Choć David Gahan brzmi świetnie, a aranżacja Alana Wildera jest dobra, to nie jest fantastyczna, a sam utwór Martina Gore'a jest nieco obojętny. W porównaniu z emocjonalną intensywnością bezpośrednio poprzedzającego "Shake the Disease", "It's Called a Heart" jest tylko energią nie zapadającą na dłużej w pamięci[2].

Adnotacje

  1. Wydanie Black Celebration CD+DVD (Deluxe Edition, Collectors Edition) z 2007 roku. Wytwórnia Rhino Records, Sire, Reprise Records, Mute. Numer katalogowy: ‎2-108604
  2. Raggett, Ned: "It's Called a Heart - Depeche Mode | Songs, Reviews, Credits". AllMusic.

Zobacz również

Depeche Mode - Master And Servant
Master And Servant
Singiel, 1984
  1 za 39.00 zł  Kup teraz
Depeche Mode - Rarities, B-Sides & Instrumentals
Rarities, B-Sides & Instrumentals
Kompilacja, 2001
  1 za 29.00 zł  Kup teraz
Depeche Mode - A Broken Frame
A Broken Frame
Album, 1982

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
3:46
5:05

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Depeche Mode - It's Called a Heart1985
Winyl, 12", Skandynawia
Mute
D 12 BONG 9
Depeche Mode - It's Called a Heart1985
Winyl, 12", Stany Zjednoczone
Mute, Sire
0-20402, 9 20402-0 A
Depeche Mode - It's Called A Heart1985
Winyl, 7", 45 RPM, Poster Edition, Wielka Brytania
Mute
7 BONG 9