Depeche Mode - Just Can't Get Enough (Singiel, 1981): oprawa graficzna przedniej okładki
New Life [1981]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Sometimes I Wish I Was Dead / King of the Flies [1981]
SingielStudyjny7 września 1981
  • - Blackwing Studios (Londyn, Wielka Brytania)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

"Just Can't Get Enough" to piosenka angielskiego zespołu z gatunku muzyki elektronicznej Depeche Mode. Był to ich trzeci singiel w dorobku, wydany we wrześniu 1981 roku przez wytwórnię Mute Records, miesiąc przed ukazaniem się ich debiutanckiego albumu, Speak and Spell. Został nagrany wraz z producentem Danielem Millerem latem tego samego roku w londyńskim studiu Blackwing Studios i był pierwszym singlem zespołu, który pojawił się w Stanach Zjednoczonych, 18 lutego 1982 roku. Ten napędzany riffami synth-popowymi utwór, był ostatnim singlem napisanym przez członka-założyciela Vince'a Clarke'a, który opuścił zespół w listopadzie 1981 roku. Singiel uzyskał w Wielkiej Brytanii status srebrnej płyty w dniu 1 listopada 1981 roku, a złotej 8 listopada 2019, po tym jak został wznowiony na CD w 2004 roku (Mute, CD MUTE 16, 5016025600168).

Singlowa wersja "Just Can't Get Enough" jest tą samą wersją, która pojawia się na brytyjskiej edycji Speak and Spell. Singiel 12" zawierał "Schizo Mix", który jest rozszerzoną wersją z dodatkowymi partiami syntezatorów dodającymi złowrogą atmosferę do utworu. Ta wersja pojawia się na amerykańskiej wersji Speak and Spell, brytyjskiej reedycji Speak and Spell, reedycji The Singles 81→85 i Remixes 81-04.

Strona B singla, "Any Second Now", był pierwszym komercyjnie dostępnym instrumentalnym nagraniem Depeche Mode. Pojawia się na brytyjskim wydaniu Speak and Spell. Wersja zawierająca wokale (pierwsze wykonane przez Martina Gore'a) pojawiła się na płycie jako "Any Second Now (Voices)". Istnieje również wersja rozszerzona, "Altered Mix". W Stanach Zjednoczonych, strona B to "Tora! Tora! Tora!". Na albumie, "Tora! Tora! Tora!" jest połączona z poprzednim utworem, "Photographic", ale na singlu wstęp jest czysty.

Singiel osiągnął miejsce #8 na brytyjskiej liście przebojów UK Singles Chart i #26 na amerykańskim zestawieniu Hot Dance Club Play magazynu Billboard, co czyni go ich najwyżej notowanym singlem w tym czasie na obu listach. Stał się również pierwszym (i największym) hitem zespołu w Australii, osiągając pozycję #4.

Teledysk

Teledysk "Just Can't Get Enough", wyreżyserowany przez Clive'a Richardsona, był pierwszym i jedynym teledyskiem zespołu, w którym wystąpił Vince Clarke. Sceny zewnętrzne w wideo zostały nakręcone w Southbank Centre, czyli w podziemiach i obecnie zburzonej klatce schodowej we wschodnim rogu Royal Festival Hall.

Zobacz również

Depeche Mode - Never Let Me Down Again
Never Let Me Down Again
Singiel, 1987
  1 za 55.00 zł  Kup teraz
Depeche Mode - Master And Servant
Master And Servant
Singiel, 1984
  1 za 39.00 zł  Kup teraz

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
3:35
3:08

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Depeche Mode - Just Can't Get Enough1981
Winyl, 7", 45 RPM, Solid Centre, Wielka Brytania
Mute
7 MUTE 016

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Wielka Brytania400,000  Złota płyta