Depeche Mode - Love In Itself · 2 (Singiel, 1983): oprawa graficzna przedniej okładki
Everything Counts [1983]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
People Are People [1984]
SingielStudyjny19 września 1983
  • - The Garden (Londyn, Wielka Brytania)
  • - Hammersmith Odeon (Londyn, Wielka Brytania)
  • - Aosis Studios (Londyn, Wielka Brytania)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 3 minuty czytania

"Love, in Itself" to dziewiąty brytyjski singiel Depeche Mode, wydany 19 września 1983 roku przez wytwórnię Mute, a ostatni pochodzący z ich trzeciego studyjnego albumu Construction Time Again. Autorem kompozycji jest Martin Gore, a produkcją wydawnictwa zajął się zespół wraz z Danielem Millerem oraz Garethem Jonesem. Piosenka dotarła do #21 miejsca na liście przebojów UK Singles Chart.

Singiel "Love, In Itself" zawiera trzy miksy piosenki[1]. "Love, In Itself - 2" to singlowa edycja albumowego "Love, In Itself". "Love, In Itself - 3" to rozbudowana 12-calowa wersja singlowa. "Love, In Itself - 4" to natomiast inspirowana muzyką lounge wersja nagrania, w której wyróżnia się fortepian, będąc ciekawym, akustyczno-jazzowym wykonaniem utworu. Po stronie B oryginalnego winylowego wydania znajduje się "Fools", napisany przez Alana Wildera, a "Fools (Bigger)" to jego rozszerzony miks.

Kompozycja

"Love, in Itself" to kompozycja umiarkowanie industrialna, bo perkusja oscyluje cały czas między twardą a bardzo miękką, co nie cechuje utworów tego typu. W nagraniu pojawia się seria perkusyjnych podkładów z towarzyszącymi im instrumentami akustycznymi, takimi jak dźwięczne rogi, fortepian, a nawet smyczki. Jest to pierwszy utwór Depeche Mode, który zawierał dźwięki gitary, kiedy jeszcze byli rozpoznawalni jedynie jako grupa muzyki elektronicznej.

Pojawia się kilka syntezatorowych baz, które uzupełniają nagranie szczególnie w kierunku kody. Jako utwór industrialny "Love, in Itself" był bardzo popowy, a jako pop okazał się być bardzo industrialny, co w coraz większym stopniu torowało drogę późniejszym, bardziej w pełni industrialnym kompozycjom, takim jak "Everything Counts" z tego samego albumu czy "People Are People" z 1984 roku.

Z drugiej jednak strony, teksty są właściwie najsolidniejsze, jeśli chodzi o ogólny koncept albumu Construction Time Again, który rzekomo jest albumem koncepcyjnym, ale jak sami przyznają, zrealizowanym połowicznie. Zaczyna się od pierwszej zwrotki bardzo dramatycznego tekstu, jakby o nieodżałowanym losie, by przejść do pierwszego refrenu, w którym znajduje się najbardziej kulminacyjna część piosenki: Był czas, kiedy wszystko w moim umyśle było miłością, teraz stwierdzam, że przez większość czasu miłość nie wystarcza sama w sobie. Podkłady wokalne śpiewane są dwugłosowo, choć w wersji singlowej utworu są one bardziej dźwięczne z dyskretnym efektem echa.

Tytuł piosenki "Love, in Itself" nie jest tak wypowiadany w utworze, ale pojawia się jako długa fraza "Love's not Enough, in Itself".

Teledysk

Wideoklip do "Love, In Itself" wyreżyserował Clive Richardson, dla którego była to trzecia współpraca z Depeche Mode. Teledysk przedstawia członków zespołu przechadzających się po jaskini, podczas gdy materiał z odlewni jest przeplatany w ujęciach, aby uzupełnić industrialne dźwięki. Podczas sekcji rogów pojawiających się w utworze, Martin Gore, Alan Wilder i Andrew Fletcher grają na trąbkach, a następnie Gore ukazany jest z gitarą akustyczną. W wideoklipie nie zarejestrowano używania żadnych instrumentów elektronicznych.

Teledysk znalazł się na kompilacjach Some Great Videos z 1985 roku i Video Singles Collection z 2016 roku, co było jego pierwszym pojawieniem się w formacie cyfrowym na oficjalnym wydawnictwie zespołu.

Odbiór krytyczny

Jednocześnie udany postęp rosnącego wyrafinowania Depeche i nieco wymuszonej dziwaczności, "Love in Self" jest ciekawym singlem nawet dla zespołu, ze stentorycznym tempem i wokalem Gahana dopasowanym do linii klawiszy, która jest bardziej irytująca niż zapadająca w pamięć. Jednak cała ta głęboka produkcja, od kojącego szumu w tle po szybkie wtrącenia trzasków i gongów, nie wspominając już o zabawnej wymianie pomiędzy gitarami akustycznymi a fortepianami w połowie nagrania, pokazuje coś konkretnego[2], stwierdził Ned Raggett na łamach swojej recenzji w serwisie muzycznym AllMusic, oceniając reedycję z 1991 roku na 3 gwiazdki z 5 możliwych.

Adnotacje

  1. Trzy wersje znajdują się na edycji dwunastocalowej singla. Wersja 7" zawiera tylko "Love, In Itself - 2".
  2. Raggett, Ned: "Love in Itself - Depeche Mode | Songs, Reviews, Credits". AllMusic.

Zobacz również

Depeche Mode - 101
101
Wideo, 1989
  1 za 59.00 zł  Kup teraz
Depeche Mode - The Videos 86>98
The Videos 86>98
Kompilacja, 1998
  1 za 49.00 zł  Kup teraz
Depeche Mode - Ultra
Ultra
Album, 1997

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
4:00
4:14

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Depeche Mode - Love In Itself · 2 And Live Tracks1983
Winyl, 12", 33 ⅓ RPM, 45 RPM, Edycja limitowana, Numerowana, MVS Pressing, Wielka Brytania
Mute
L12 BONG 4
Depeche Mode - Love In Itself · 21983
Winyl, 7", 45 RPM, Wielka Brytania
Mute
7 BONG 4