Duran Duran - The Reflex (Singiel, 1984): oprawa graficzna przedniej okładki
New Moon on Monday [1984]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
The Wild Boys [1984]
SingielStudyjny16 kwietnia 1984
  • - AIR Studios
  • - Hammersmith Odeon (Londyn, Wielka Brytania)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 3 minuty czytania

"The Reflex" jest jedenastym singlem Duran Duran, wydanym na całym świecie 16 kwietnia 1984 roku. Utwór był mocno remiksowany na potrzeby singla i był trzecim i ostatnim singlem pochodzącym z ich trzeciego albumu Seven and the Ragged Tiger.

"The Reflex" stał się najbardziej udanym singlem zespołu. Był to ich drugi singiel na szczycie listy przebojów UK Singles Chart (po "Is There Something I Should Know?" z 1983 roku), który 5 maja wspiął się na pierwszą lokatę i, jak się okazało później, stał się ich ostatnim brytyjskim numerem jeden #1. Singiel wszedł na amerykańskie listy przebojów 21 kwietnia 1984 roku pod numerem #46 i stał się pierwszym z dwóch singli numer jeden Duran Duran na Billboard Hot 100 (zanotował #1 miejsce 23 czerwca 1984 roku i przez 2 tygodnie przebywał na tej pozycji). Ich drugim singlem, który trafił na #1 miejsce w USA był tytułowy utwór do filmu o przygodach Jamesa Bonda "A View To A Kill". Był to również pierwszy z dwóch utworów, które zrzuciły z podium nagranie "Dancing in the Dark" Bruce'a Springsteena (drugim był "When Doves Cry" Prince'a). Zespół chciał, aby był to główny singiel z Seven and the Ragged Tiger, ale ich wytwórnia nie lubiła ostrego śpiewu podczas segmentów "why don't you use it", uważając, że utrudniłoby to jego sukces jako samodzielnego singla.

Remiksy dla singli w wersjach 7" i 12" zostały stworzone przez Nile'a Rodgersa. Była to jego pierwsza praca z zespołem, którą później kontynuował produkując singiel "The Wild Boys", a także album Notorious (1986) i kilka utworów na płycie Astronaut (2004).

Oprócz singlowego remiksu trwającego 4:26, 12" zawierało również rozszerzony remiks "The Reflex". "Make Me Smile (Come Up and See Me)" ze strony B to wykonany na żywo cover piosenki Steve'a Harleya i Cockney Rebel, nagrany 16 listopada 1982 roku w londyńskim Hammersmith Odeon, gdzie do zespołu dołączył Steve Harley.

Producent Ian Little odniósł się do brzmienia, które Nick Rhodes wymyślił na swoim keyboardzie Roland Jupiter-8: "...kiedy tylko słyszę ten stalowy dźwięk perkusji, zawsze wywołuje on uśmiech na mojej twarzy, ponieważ jest tak rozstrojony. Stalowe bębny zawsze są, ten był jednocześnie idealny, jeśli chodzi o rytm i ton. Dodany został tylko dźwięk drewna, aby uczynić go jeszcze bardziej perkusyjnym i z powodzeniem spełnił on swoje zadanie".

Główne zdjęcia do teledysku "The Reflex" miały miejsce podczas trasy Seven and the Ragged Tiger w Maple Leaf Gardens w Toronto, Ontario 5 marca 1984 roku. Po południu reżyser Russell Mulcahy sfilmował część materiału ze zbliżeniami, a występ zespołu na żywo został nakręcony podczas koncertu tego samego wieczoru.

"The Reflex" to przede wszystkim materiał koncertowy, dokładnie przedstawiający styl zespołu z trasy Sing Blue Silver. Jednak zgodnie z naleganiem zespołu, by jego teledyski "nigdy nie były zwyczajne", na ekranie nad sceną pojawiły się fragmenty nagich modelek w kołnierzykach i łańcuszkach, oświetlonych czarnym światłem, czasem przerywanym przez skomputeryzowane wideo z białym szumem. W pewnym momencie pojawia się komputerowo generowany wodospad, który wylewa się z ekranu wideo nad sceną, aby zamoczyć widownię.

Zobacz również

Duran Duran - Notorious
Notorious
Album, 1986
Duran Duran - All She Wants Is
All She Wants Is
Singiel, 1988
  1 za 9.00 zł  Kup teraz
Duran Duran - Duran Duran
Duran Duran
Album, 1981

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
4:20
Make Me Smile (Come Up And See Me)
Live at Hammersmith Odeon
4:30

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Duran Duran - The Reflex (The Dance Mix)1984
Winyl, 12", Stany Zjednoczone
Capitol Records
V-8587
Duran Duran - The Reflex1984
Winyl, 7", 45 RPM, Holandia
EMI
1A 006-2001507
Duran Duran - The Reflex1984
Winyl, 12", Wielka Brytania
EMI
12DURAN 2

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Kanada100,000  Platynowa płyta
  Wielka Brytania250,000  Srebrna płyta
  Holandia75,000  Złota płyta
  Stany Zjednoczone500,000  Złota płyta