Fleetwood Mac - Little Lies (Singiel, 1987): oprawa graficzna przedniej okładki
Seven Wonders [1987]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Everywhere [1988]
SingielStudyjny31 sierpnia 1987
  • w latach 1985 - 1986
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

"Little Lies" to piosenka brytyjsko-amerykańskiej grupy rockowej Fleetwood Mac, wydana 31 sierpnia 1987 roku przez wytwórnię Warner Bros. Records, jako trzeci singiel z ich czternastego studyjnego albumu Tango in the Night. Kompozycja został napisana przez członkinię zespołu Christine McVie (klawisze, śpiew) i jej ówczesnego męża, Eddy'ego Quintelę, a główna część wokalu w utworze została wykonana głównie przez nią, choć w refrenie znalazły się krótkie solowe fragmenty Lindseya Buckinghama i Stevie Nicks. Pomimo, że od pierwszego wydania "Little Lies" minęły już ponad trzy dekady, jest on nadal grany w stacjach radiowych jako klasyczny przebój późnych lat 80., wraz z "Everywhere" i "Seven Wonders".

Utwór zanotował obecność w pierwszej piątce kilku najważniejszych światowych list przebojów, w tym w Wielkiej Brytanii, gdzie singiel uzyskał status złotej płyty. W momencie wydania osiągnął także pierwsze miejsce na amerykańskim zestawieniu Adult Contemporary[1]Billboardu i przebywał na tej pozycji przez cztery tygodnie. Dotarł także do czwartej lokaty na najbardziej prestiżowej liście w USA Billboard Hot 100 w listopadzie 1987. Do tej pory jest to ich najnowszy hit w w pierwszej dziesiątce w Stanach Zjednoczonych. Utwór był także numerem jeden w Polsce na Liście Przebojów Programu III.

Utworowi towarzyszył również teledysk, nakręcony na farmie, w jej rustykalnych budynkach i na polach oraz na obszarze wokół nich. Wokalistka twierdzi, że wolałaby usłyszeć od swojego kochanka małe kłamstwa niż nieszczęśliwą prawdę, choć pod koniec przyznaje: "We're better off apart. Let's give it a try." (pol. "Powinniśmy być z dala od siebie. Spróbujmy"). Zespół Fleetwood Mac był znany ze śpiewania o miłosnych związkach członków grupy.

Singiel, poza siedmiocalowym wydaniem na winylu, był również dostępny w 12-calowym formacie, z rozszerzoną wersją taneczną, wersją dub i utworem ze strony B, "Ricky", nagraniem, które nie pojawiło się na albumie i zostało napisane przez McVie i Buckinghama. W Wielkiej Brytanii ukazał się także limitowany 12" winyl picture disc. "Little Lies" był również pierwszym singiel Fleetwood Mac wydanym na kasecie magnetofonowej.

Adnotacje

  1. "Tango in the Night - Fleetwood Mac : Awards". AllMusic.

Zobacz również

Fleetwood Mac - Rumours
Rumours
Album, 1977
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Fleetwood Mac - Everywhere
Everywhere
Singiel, 1988
  1 za 59.00 zł  Kup teraz
Fleetwood Mac - The Hits Of Fleetwood Mac
The Hits Of Fleetwood Mac
Kompilacja, 1995
  1 za 15.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Fleetwood Mac - Little Lies1987
Winyl, 7", 45 RPM, Europa
Warner Bros. Records
928 291-7
Fleetwood Mac - Little Lies1987
Winyl, 12", Stany Zjednoczone
Warner Bros. Records
0-20761

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Wielka Brytania400,000  Złota płyta