Frankie Goes To Hollywood - The Power Of Love (Singiel, 1984): oprawa graficzna przedniej okładki
Two Tribes [1984]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Welcome to the Pleasuredome (An Alternative to Reality) [1985]
SingielStudyjny19 listopada 1984
  • w 2012 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

"The Power of Love" to piosenka pierwotnie nagrana i wydana przez brytyjski zespół Frankie Goes to Hollywood. Napisali ją Holly Johnson, Peter Gill, Mark O'Toole i Brian Nash, czterech z pięciu członków zespołu. Został wydany przez grupę jako ich trzeci singiel.

Początkowo wydany jako singiel w listopadzie 1984 roku i zaczerpnięty z albumu Welcome to the Pleasuredome, "The Power of Love" podążył za swoimi dwoma poprzednikami, "Relax" i "Two Tribes", na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Na początku grudnia utwór był numerem jeden. "The Power of Love" był również hitem w pierwszej dziesiątce w kilku krajach europejskich, w Australii i Nowej Zelandii oraz w Kanadzie. "The Power of Love" jest często uważana za piosenkę bożonarodzeniową, pomimo braku odniesienia do Bożego Narodzenia w tekście piosenki. Jednak w towarzyszącym teledysku znajduje się "Szopka Bożonarodzeniowa", a na okładce singla widnieje obraz "Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny". Singiel spędził tylko jeden tydzień na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii, będąc zrzucony z podium przez charytatywny singiel "Do They Know It's Christmas?" Band Aid, który do 1997 roku był najlepiej sprzedającym się singlem w Wielkiej Brytanii.

Od tego czasu, reedycja i/lub remiksy tej piosenki grupy Frankie Goes to Hollywood były w Top 10 brytyjskiej listy przebojów przy dwóch innych okazjach, osiągając #10 w 1993 roku i #6 w 2000 roku. "The Power of Love" również znalazł się na liście przebojów w Wielkiej Brytanii w wersji Holly'ego Johnsona (nagranie solowe z 1999 roku). Oryginalna wersja Frankie Goes to Hollywood została zaprezentowana w filmie Sightseers 2012, w tym samym roku, w którym utwór został ponownie wydany jako cyfrowy plik do pobrania i osiągnął szczyt na miejscu #42, w odpowiedzi na wersję coverową autorstwa Gabrielle Aplin. Wersja Aplin również trafiła na pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii, dokładnie 28 lat po tym, jak oryginalny singiel Frankie Goes to Hollywood znalazł się na szczycie listy przebojów. Wersja Aplin również cieszyła się odrodzeniem w 2014 roku dzięki temu, że była ścieżką dźwiękową do reklamy/zwiastuna do serialu telewizyjnego Resurrection.

Holly Johnson, współautor piosenki, później wspominał: "Zawsze czułem, że 'The Power of Love' to nagranie, która uratuje mnie w tym życiu. Jest to aspekt biblijny jej duchowości i pasji; fakt, że miłość jest jedyną rzeczą, która ma znaczenie w ostatecznym rozrachunku".

Był to pierwszy z trzech singli w czołowej dziesiątce w Wielkiej Brytanii z tytułem "The Power of Love" w 1985 roku. Pozostałe dwa to "The Power of Love" grupy Huey Lewis and the News, który szczyt osiągnął na pozycji 9 na początku jesieni oraz "The Power of Love" Jennifer Rush, który był numerem jeden w połowie tej samej pory roku.

Zobacz również

Frankie Goes To Hollywood - Two Tribes
Two Tribes
Singiel, 1984
  2 od 15.00 zł  Kup teraz
Frankie Goes To Hollywood - Relax
Relax
Singiel, 1983
  1 za 15.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Frankie Goes to Hollywood - The Power of Love1984
Winyl, 12", Wielka Brytania
ZTT
xztas 5
Frankie Goes To Hollywood - The Power Of Love1984
Winyl, 7", 45 RPM, Europa
ZTT, Island Records
107 007, 107 007-100
Frankie Goes to Hollywood - The Power of Love1989
CD, Reedycja, Europa
ZTT, Island Records
663 874
Frankie Goes to Hollywood - The Power Of Love1993
CD, Maxi-Singiel, Europa
ZTT
4509-94735-2, FGTH3CD

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Wielka Brytania400,000  Złota płyta
  Włochy25,000  Złota płyta