Howard Jones - New Song (Singiel, 1983): oprawa graficzna przedniej okładki
Dyskografia
Zmień płytę na kolejną w dyskografii artysty
What Is Love [1983]
SingielEP, Studyjny17 września 1983
  • w 1983 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

"New Song" to debiutancki singiel Howarda Jonesa, wydany we wrześniu 1983 roku, który zajął trzecie miejsce na UK Singles Chart. Singiel spędził 20 tygodni w Top 75 w Stanach Zjednoczonych i osiągnął najwyższą pozycję na miejscu #27 na liście przebojów Billboard Hot 100, chociaż został wydany tam dopiero na początku 1984 roku. Utwór pojawił się później na debiutanckim albumie Jonesa Human's Lib.

Utworowi "New Song" Howarda Jonesa zarzucano zbytnie podobieństwo do nagrania "Solsbury Hill" w wykonaniu Petera Gabriela.

Brytyjski DJ i spiker radiowy, Mike Read, odmówił nawet prezentowania tego nagrania podczas swoich audycji. Zapytany o podobieństwo w wywiadzie z 2011 roku, Jones zaprzeczył wykorzystaniu "Solsbury Hill" jako inspiracji, chociaż, jak stwierdził "utwór ten mógł mieć jakiś podświadomy wpływ, gdyż zawsze był wielkim fanem Petera".

Utwór ze strony B singla nosił tytuł "Change the Man". Dwunastocalowy singiel zawierał rozszerzoną wersję "New Song" wraz z "Change the Man" oraz oryginalną wersję studyjną "Conditioning", która została ponownie nagrana do albumu Human's Lib. Sam utwór "New Song" został później ponownie nagrany na potrzeby kompilacji The 12" Album, w wersji oznaczonej jako "New Version". W przeciwieństwie do surowych dźwięków syntezatorów w oryginalnych wersjach siedmio- i dwunastocalowych, zawierał on dużo wielowarstwowego fortepianu.

Na brytyjskim siedmiocalowym wydaniu singla, tekst piosenki jest wydrukowany w spirali na etykiecie strony A, a twórcy na stronie B. W utworze wykorzystano między innymi syntezator Roland Juno-60, syntezator Moog Memorymoog oraz automat perkusyjny E-mu Drumulator.

Zobacz również

Howard Jones - The 12" Album
The 12" Album
Kompilacja, 1984
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
Howard Jones - Human's Lib
Human's Lib
Album, 1984
  2 od 29.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Howard Jones - New Song1983
Winyl, 12", EP, 33 ⅓ RPM, Stany Zjednoczone
Elektra
0-66977