Information Society - What's on Your Mind (Pure Energy) (Singiel, 1988): oprawa graficzna przedniej okładki
Running [1984]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Walking Away [1988]
SingielStudyjny26 kwietnia 1988
  • - Platinum Island Studios (Nowy Jork, Stany Zjednoczone)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

"What's on Your Mind (Pure Energy)" jest utworem amerykańskiego synth-popowego zespołu Information Society, który został wydany jako singiel w 1988 roku, nakładem wytwórni Tommy Boy. Nagranie po raz pierwszy ukazało się jako winylowe wydawnictwo 26 kwietnia w USA oraz 21 czerwca w Wielkiej Brytanii. Jego autorem był Paul Robb oraz wokalista Kurt Harland, a produkcją zajął się Fred Maher. Był to ogromny hit w Stanach Zjednoczonych, który spędził 25 tygodni na liście przebojów Billboard Hot 100 i dotarł na niej do #3 miejsca w październiku 1988. Trzy miesiące później singiel uzyskał status złotej płyty, nadany przez amerykański przemył muzyczny (RIAA). John Leland z magazynu Spin nazwał to wydawnictwo całkiem solidną płytą taneczną[1].

Podtytuł "Pure Energy" pochodzi z próbki głosu Spocka (Leonard Nimoy) z odcinka "Errand of Mercy" z serialu Star Trek[2]. Znajduje się tam również fragment głosu DeForesta Kelleya w roli Dra McCoya z odcinka "I, Mudd", który mówi: it's worked so far, but we're not out yet[3].

Nagranie to pojawiło się w filmie Loverboy (1989) oraz American Psycho (2000), a na ścieżce dźwiękowej tej drugiej produkcji zawarta była wersja (Pure Energy Mix).

Singiel "What's on Your Mind (Pure Energy)" ukazał się w 1988 roku na winylu w formacie 7" oraz 12", a także na CD oraz kasecie magnetofonowej. W 1993 roku na kompakcie pojawiło się wznowienie od wytwórni Tommy Boy o numerze katalogowym #TBCD 911 i zawierało wszystkie miksy tego utworu, które do tej pory powstały. W 1998 roku, na winylu pojawiło się wydawnictwo z ekskluzywnymi remiksami, autorstwa między innymi Christiana Van Burkholdera oraz Darrena Kramera. Ukazało się ono nakładem wytwórni Cleopatra. Zupełnie nowe, house'owe wersje zostały wydane w 2001 roku na CD i winylu, jako single promujące kompilację Strange Haircuts, Cardboard Guitars, And Computer Samples (Information Society's Greatest Hits), która również pojawiła się w tym roku.

W 2009 roku, VH1 stworzyło listę "100 Największych Artystów Jednego Przeboju" lat 80-tych. Information Society z singlem "What's on Your Mind (Pure Energy)" znalazło się na #74 miejscu tego zestawienia[4], pomimo faktu, że grupa miała dwa inne hity w Top 40 Billboard Hot 100: "Walking Away" (pozycja #9, 18 lutego 1989) i "Think" (#28, 1 grudnia 1990).

W 1989 roku, stacja radiowa WYDD-FM w Pittsburghu przeprowadziła zabieg marketingowy, grając tę piosenkę non-stop w pętli przez 25,5 godziny - skupiając się na powtórce próbki "Pure Energy" Leonarda Nimoya wcielającego się w Pana Spocka w Star Treku. Ta nietypowa sytuacja spowodowała, że zaniepokojeni słuchacze zadzwonili na pogotowie, obawiając się, że jakieś nieszczęście spotkało DJ-ów i innych pracowników rozgłośni. Bob Hank, ówczesny dyrektor generalny, powiedział dziennikarzom, że starał się tylko zwrócić uwagę na nowy format stacji i jej nowy skrót literowy WNRJ (W-N-R-J = "energy", pol. "energia"). Staraliśmy się tylko zwrócić na siebie trochę uwagi, powiedział Hank, Nigdy nie sądziliśmy, że to zajdzie tak daleko[5].

Adnotacje

  1. John Leland (Sierpień 1988): "Singles". Spin. s. 80.
  2. "Star Trek TOS Errand of Mercy clip". YouTube.
  3. "All right, it's worked so far, but we're not out yet. Star Trek - I, Mudd [S02E08]". YARN.
  4. "VH1's 100 Greatest One Hit Wonders of the '80s: Do You Agree?". EW.com.
  5. Puig, Claudia (Maj 22, 1989): "Radio". Los Angeles Times.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Information Society - What's on Your Mind (Pure Energy)1988
Winyl, 12", 33 ⅓ RPM, Stany Zjednoczone
Tommy Boy
TB 911
Information Society - What's On Your Mind (Pure Energy)1988
CD, Maxi-Singiel, Promocyjne, Stany Zjednoczone
Tommy Boy
PRO-CD-3143
Information Society - What's On Your Mind (Pure Energy)1988
Kaseta, Maxi-Singiel, Stany Zjednoczone
Tommy Boy
TBC 911
Information Society - What's on Your Mind (Pure Energy)2001
CD, Stany Zjednoczone
Tommy Boy Silver Label
tbcd 2209

Opinie

Jedna z ciekawszych kompozycji spośród zaprogramowanych hitów popowych późnych lat 80-tych. Formacji Information Society rzeczywiście udało się to zrobić tak jak należy. Ten jest niesamowicie chwytliwy, z ciekawymi elementami, no i z tymi genialnymi próbkami ze Star Treka - Czysta Energia (Pure Energy).

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikatRok przyznania
  Stany Zjednoczone500,000  Złota płyta 18 stycznia 1989