Jan Hammer - Crockett's Theme (Extended 12" Mix) (Singiel, 1986): oprawa graficzna przedniej okładki
Miami Vice Theme [1985]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Tubbs And Valerie [1987]
SingielStudyjny1986
  • w 1984 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

"Crockett's Theme" to instrumentalna piosenka napisana dla przeboju telewizji NBC, serialu Miami Vice. Nazwisko Crockett nawiązuje do postaci granej przez Dona Johnsona, Jamesa "Sonny'ego" Crocketta. Wstępna wersja tematu pojawiła się po raz pierwszy w odcinku "Calderone's Return: Part 1 - The Hit List", który ukazał się 19 października 1984 roku. Utwór został skomponowany przez Jana Hammera i pojawia się na albumie Miami Vice II, drugiej ścieżki dźwiękowej z muzyką z serialu telewizyjnego. Pojawił się również na albumie Hammera z 1987 roku Escape from Television.

W 2002 roku utwór "Crockett's Theme" pojawił się na ścieżce dźwiękowej gry Grand Theft Auto: Vice City (jako część stacji radiowej "Emotion 98.3" w grze), która w dużej mierze opierała się na serialu Miami Vice.

Gra stała się czwartą najlepiej sprzedającą się produkcją na PlayStation 2.

Chociaż nie był to wielki sukces w Stanach Zjednoczonych, piosenka ta była hitem w Europie Zachodniej, osiągając pierwsze miejsce w Belgii i Holandii odpowiednio przez dwa i cztery tygodnie. Znalazła się również na drugim miejscu w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Temat "Crockett's Theme" zyskał popularność od momentu powstania w 1984 roku i od tego czasu powstało wiele jego coverów. Ostatnio, we wrześniu 2019 roku, ambientową wersję utworu, o szerszych brzmieniach syntezatorów i obniżonym tempie, wykonał szwedzko-niemiecki elektroniczny duet Perfect Nothing. Ta wersja została przez niektórych uznana za jeszcze lepszą od oryginału. Można ją posłuchać w serwisie YT: Perfect Nothing - Crockett's Theme (Vice City Vacation Version). Warto również zapoznać się z wersją artysty o pseudonimie Roundheads Crockett's Theme (Jan Hammer Cover) (Chillwave). W 2006 roku, Hammer został poproszony o przerobienie utworu z amerykańskim wokalistą TQ, czego wynikiem był singiel Jan Hammer Project Feat. TQ - Crockett's Theme (Crockett's Theme (Radio Version) OFFICIAL).

Zobacz również

Jan Hammer - Miami Vice Theme
Miami Vice Theme
Singiel, 1985
Jan Hammer - Snapshots
Snapshots
Album, 1989

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Jan Hammer - Crockett's Theme (Extended 121986
Winyl, 12", 45 RPM, Maxi-Singiel, Europa
MCA Records
258 359-0
Jan Hammer - Crockett's Theme (The 9mm Mix)1991
Winyl, 12", Wielka Brytania
MCA Records
MCST 1541