Snap! - The Power (Singiel, 1990): oprawa graficzna przedniej okładki
Dyskografia
Zmień płytę na kolejną w dyskografii artysty
Colour Of Love [1991]
SingielStudyjny1 stycznia 1990
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

"The Power" to utwór niemieckiej grupy muzycznej Snap! z ich albumu World Power. Został wydany w 1990 roku i znalazł się na pierwszej pozycji w Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a także na amerykańskiej liście przebojów Billboard Hot Dance Club Play i Hot Rap w USA .

Na liście Billboard Hot 100 "The Power" udało się przez tydzień osiągnąć pozycję drugą, za utworem "Vision of Love" Mariah Carey. Utwór szczególnie znany jest z frazy "I've got the power!" ("Mam moc!").

Napisany przez Michaela Münzinga i Lucę Anzilottiego (pod pseudonimami Benito Benites i John "Virgo" Garrett III) i wyprodukowany przez Snap!, "The Power" był trzecim singlem grupy. Z rapem Turbo B i wokalem Penny Ford (zsynchronizowanym z ustami Jackie Harris w teledysku), singiel stał się wielkim międzynarodowym przebojem.

Pierwsza, wczesna wersja "The Power" była amalgamatem wielu sampli. Beaty zostały zaczerpnięte z "King of the Beats Lesson #1" Mantronix (z ich albumu "This Should Move Ya" z 1990 roku), wokale z "Let The Words Flow" rapera Chilla Roba G oraz z "Love's Gonna Get You" Jocelyn Brown. Płyta od razu stała się popularna zarówno w Europie jak i w Ameryce Północnej. Jednak wszystkie wykorzystane próbki były nieautoryzowane.

Aby wydać singiel w USA zdecydowano się na ponowne nagranie całego utworu z nowymi tekstami rapera Durrona Butlera AKA Turbo B. i dodatkowym wokalem Penny Ford. Wszystkie sample nabrały wówczas legalności i utwór został ostatecznie ponownie wydany pod nową nazwą Snap!, pomimo tego, że Jocelyn Brown wszczęła postępowanie sądowe z powodu nieautoryzowanego samplowania jej wokalu.

Piosenkę otwiera nieco enigmatyczny tekst w języku rosyjskim: "Американская фирма Transceptor Technology приступила к производству компьютеров "Персональный спутник"" (czyli "Amerykańska firma Transceptor Technology rozpoczęła produkcję komputera "Personal Companion"). "Personal Companion" był komputerowym urządzeniem dla niewidomych i niedowidzących. Wydany w 1990 roku, był sterowany głosem i mógł, oprócz innych funkcji, automatycznie pobierać artykuły z USA Today przez wbudowany modem. Został wyprodukowany przez firmę Transceptor Technologies z Ann Arbor, Michigan.

Zobacz również

Snap! - Rhythm Is A Dancer
Rhythm Is A Dancer
Singiel, 1992
Snap! Feat. Summer - Welcome To Tomorrow
Welcome To Tomorrow
Singiel, 1994
  1 za 7.00 zł  Kup teraz

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
5:42
5:17

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Snap! - The Power1990
Winyl, 12", 33 ⅓ RPM, Kanada
Arista
AD-2014
Snap! - The Power1990
Winyl, 12", Niemcy
Logic Records
612 938, LOC 19

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Szwajcaria25,000  Złota płyta
  Niemcy250,000  Złota płyta
  Hiszpania50,000  Platynowa płyta
  Wielka Brytania200,000  Srebrna płyta
  Holandia75,000  Złota płyta
  Szwecja25,000  Złota płyta
  Stany Zjednoczone1,000,000  Platynowa płyta