Whitney Houston - My Love Is Your Love (Singiel, 1999): oprawa graficzna przedniej okładki
When You Believe [1998]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
I Learned From The Best [2000]
SingielStudyjny3 lipca 1999
  • w 1998 roku
  • - The Hit Factory (Nowy Jork, Stany Zjednoczone)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

"My Love Is Your Love" to piosenka amerykańskiej piosenkarki Whitney Houston. Została ona napisana i wyprodukowana przez Wyclefa Jeana i Jerry'ego Duplessisa na jej czwarty studyjny album o tej samej nazwie, który ukazał się w 1998 roku. Utwór wydany w lipcu 1999 roku przez wytwórnię Arista jako czwarty singiel albumu, zebrał pozytywne recenzje i odniósł ogromny sukces na całym świecie, trafiając do pierwszej dziesiątki na prawie dwóch tuzinach międzynarodowych zestawień. Znalazł się na czwartym miejscu na amerykańskiej liście przebojów Billboard Hot 100, drugim w Wielkiej Brytanii, a pierwszym w Nowej Zelandii. W Polsce utwór był także numerem jeden na Liście Przebojów Programu Trzeciego. Singiel zdobył status platynowej płyty na kilku rynkach muzycznych.

Wraz z oryginalną wersją utrzymaną w średnim tempie, z wpływami reggae, która została wyprodukowana przez Wyclefa Jeana, ukazała się także zremiksowana wersja taneczna Jonathana Petersa. Wersja na żywo została dołączona do wydawnictwa na CD/DVD z 2014 roku, Whitney Houston Live - Her Greatest Performances.

Duke Dumont wykorzystał tę kompozycje w swoim utworze "I Got U". W 2016 roku piosenka ta była przerobiona przez wokalistkę country Trishę Yearwood do amerykańskiej wersji musicalu The Passion, a także w serialu telewizyjnym Glee, podczas #17 odcinka trzeciego sezonu. Odcinek ten nosił tytuł "Dance with Somebody" i sam w sobie był epizodem stanowiącym hołd dla Whitney Houston. Cover tego nagrania został również stworzony przez Terry'ego Linena.

Zobacz również

Whitney Houston - How Will I Know
How Will I Know
Singiel, 1985
Whitney Houston - Whitney
Whitney
Album, 1987

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Whitney Houston - My Love Is Your Love1999
CD, Maxi-Singiel, Niemcy
Arista
74321 67088 2

Opinie

Być może i jest to jakieś cudowne nagranie, ale najwidoczniej trzeba lubić ten rodzaj muzyki, żeby je docenić. W moim odczuciu nie ma tu za bardzo nic ciekawego. O wiele ciekawsze są kompozycje z początkowego okresu jej twórczości (pierwsze trzy albumy). Na tym konkretnym wydaniu singla, wpadł mi w ucho jedynie utwór ostatni, "It's Not Right But It's Okay (KCC's Release The Love Groove Bootleg Mix)".

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Austria50,000  Platynowa płyta
  Belgia25,000  Złota płyta
  Szwajcaria50,000  Platynowa płyta
  Niemcy500,000  Platynowa płyta
  Wielka Brytania600,000  Platynowa płyta
  Holandia50,000  Złota płyta
  Nowa Zelandia5,000  Złota płyta
  Szwecja30,000  Platynowa płyta
  Stany Zjednoczone900,000  Platynowa płyta